تبلیغات
.:افسران ارتش مهدویت:. - وهابیت

.:افسران ارتش مهدویت:.

» بجنگ تا قلم خون دارد «

وهابیت

بنام خدا

با دیدن کلیپ پست قبل لازم دونستم یه سری اطلاعات درباره وهابیت بهتون بدم

قبلش باید بگم

ترویج فرهنگ ناب محمدی و اهل بیت عصمت و طهارت (ع) در طول تاریخ دچار کج اندیشی ها و نابخردی هایی بوده است که نمونه بارز آن را در اندیشه وهابیت و سلفی گری می توان نظارگر بود، تفکری که همه مسلمانان جهان را از دین اسلام خارج و فقط خود را مسلمان می دانند. عده ای اندک که با کج اندیشی ، مسلمانان جهان و دیگر ادیان را دچار مشکل کرده و چهره ای خشن و کریه از دین رحمت ارائه نموده اند. معیار این اندیشه ابن تیمیه از مخالفان فرزندان پیامبر اسلام (ص) می باشد که تفکر او از قرن هفتم تا قرن سیزدهم به فراموشی سپرده شده و مورد مخالفت اندیشمندان مذاهب اسلامی قرار گرفت ولی کمتر از یک قرن است که این تفکر انحرافی دوباره در جامعه اسلامی توسط افرادی معلوم حال مطرح می گردد.


در ادامه مطلب توضیح مختصری درباره فرقه وهابیت میدم و شرحالی از موسس این فرقه برات می نویسم.شیخ عبدالعزیز بن عبدالله آل شیخ مفتی اعظم کنونی وهابیت در عربستان سعودی


در آینده چند کلیپ جالب از فرقه وهابیت براتون میذارم


به ادامه مطلب بروید

به ادامه مطلب بروید

به ادامه مطلب بروید

فرقه وهابیت

یکی از فرقه هایی که در مقابل اکثر مسلمین قرار گرفته ، فرقه ای موسوم به وهابیت است. این فرقه منسوب به موسس آن ، محمدبن عبدالوهاب بن سلیمان نجدی است. او  کسی است که با ادعای احیای توحید و سلفی گری (همان عقاید و افکار ابن تیمیه را در شبه جزیره ی عربستان پیاده کرده) آل سعود نیز مجری افکار آنها گشت.

این فرقه از قرن دوازده تاکنون برجای مانده است. جا دارد با موسسه این فرقه و چگونگی گسترش آن آشناتون کنم.

محمد بن عبدالوهاب در سال 1111ه.ق متولد شد و در سال 1206 ه.ق از دنیا رفت. دوران کودکی را در شهر خود «عیینه» در حجاز و به ویژه نجد سپری کرد. بعداز مدتی وارد حوزه علمیه حنبلی شد و نزد علمای عیینه به فراگیری علوم پرداخت. برای تکمیل دروس خود وارد مدینه منوره شد. بعداز آن شروع به مسافرت به کشورهای اسلامی نمود؛ 4سال در بصره و 5سال در بغداد اقامت نمود. و به ایران نیز سفر کرد، در کردستان یک سال و در همدان 2سال ماند. آنگاه به اصفهان و قم سفر نمود و بعد از فراگیری فلسفه و تصوف، به کشور خود حجاز بازگشت. بعداز هشت ماه که در خانه خود اعتکاف نموده بود ، بیرون آمد و دعوت خود را آغاز کرد.

با پدرش به شهر «حریمله» هجرت کرد و تا وفات پدر در آنجا ماند؛ در حالی که پدرش از او راضی نبود.

از آنجا که محمدبن عبدالوهاب عقاید خرافی خود را که بر خلاف عامه مسلمانان بود و در حقیقت همان عقاید ابن تیمیه بود منتشر می ساخت.

بعداز فوت پدرش خواستند او را بکشند که به شهر خود عیینه فرار کرد.

قرار شد امیر شهر ، عثمان بن معمر، او را یاری کند تا بتواند افکار و عقایدش را در جزیره العرب منتشر سازد و برای تاکید این میثاق، امیر عیینه خواهرش را به نکاح محمد بن عبدالوهاب در آورد. اما این ازدواج دوام نیاورد، به همین دلیل از ترس اینکه امیر او را ترور نکند به «در عیه» شهر مسیلمه کذاب ، فرار کرد.

در همان موقع که در عیینه بود به کمک امیر شهر در صدد اجرای عقاید و افکار خود برآمد و قبر زید بن خطاب را خراب نمود، که این امر منجر به فتنه و آشوب شد. در (در عین) نیز با محمدبن سعود جد آل سعود- که امیر آن شهر بود ملاقت کرد. قرار شد محمدبن سعود هم او را یاری کند و در عوض او نیز حکومتش را تایید نماید. محمد بن سعود نیز به جهت تایید این میثاق یکی از دختران خود را به نکاح او در آورد.

اقدامات عبدالوهاب رو مختصر میگم در اون دوره:

*حکم به کفر و شرک و ترور امیر عیینه

*تشویق آل سعود برای حمله به عیینه که در اثر این حمله تعداد زیادی کشته خانه هایشان غارت و ویران شد و به نوامیس شان هم تجاوز نمودند

*آغاز حرکت وهابیان به اسم نصرت و یاری توحید و محاربه با بدعت و شرک و مظاهر

*تکفیر نمودن همه مسلمانان (بدون استثنا) به اتهام متوسل شدن به پیامبر (ص) و برای قبور اولیای خود گنبد و بارگاه ساختن و به قصد زیارت قبور سفر کردن و از اولیا طلب شفاعت کردن

*غارت کردن و کشتن مردم شهرهایی که عقاید او را قبول نمی کردند مثل حجاز و نواحی ای از سوریه و عراق

*غارت اموال و ثروت و کشتن 300نفر از مردان قریه به دلیل بیعت نکردن با او

*خشنود نمودن استعمار با ایجاد اختلاف و تشتت و درگیری میان مسلمین با افکارات خشن (تا جایی که لورد کورزون در توصیف شریعت وهابیت می گوید : این عالی ترین و پربهاترین دینی است که برای مردم به ارمغان آورده شده است)

با این که محمد بن عبدالوهاب از دنیا رفته ولی مستشرقین و استعمارگران دائما در صدد دفاع از افکار او هستند. تا جایی که مستشرق یهودی (جولد تسهیر) او را پیامبر حجاز خوانده و مردم را به متابعت از افکار او تحریک می نماید.


در پست بعدی از اقدامات فرقه وهابیت چیزای بیشتری بهتون میگم


اللهم عجل الولیک الفرج

یا علی


[ پنجشنبه 9 آبان 1392 ] [ 10:28 ب.ظ ] [ افسر ارتش مهدویت ] [ نظرات() ]

صالحون ، پاتوق عمارها ، اخبار