تبلیغات
.:افسران ارتش مهدویت:. - جواب کامنت مدیر وبلاگ عاشقان مهدی (عج)

.:افسران ارتش مهدویت:.

» بجنگ تا قلم خون دارد «

جواب کامنت مدیر وبلاگ عاشقان مهدی (عج)

سلام

مرسی از نظرت. من اول بحث عرض کردم که سطح نگرشم تا اون حدی نیست که بخوام نظری غیر از نظر امام (ره) و رهبری داشته باشم.

در مورد آقای منتظری منم با نظر شما موافقم اما نخواستم باعث تنش بشه که چرا اینش و نگفتی خب ایشونم طرفداریا دارن. اما نظر شخصی بنده اینه که درسته ایشون از پایه گذاران ولایت فقیه بود و از حامیان اصلی امام خمینی ره

منتظری پس از گذراندن‏ ‏حدود سه سال ونیم از دوران محکومیت به همراه آیت‌الله‏ ‏طالقانی در هشتم آبان ۱۳۵۷ از زندان آزاد شد و مورد استقبال‏ ‏چشمگیر مردم قرار گرفت.

در پیامی که خمینی خطاب به منتظری به‏ ‏مناسبت آزادی وی صادر کرد اینچنین آمده: «هیچ از دستگاه جبار جنایتکار تعجب نیست که مثل جنابعالی‏ ‏شخصیت بزرگوار خدمتگزار به اسلام و ملت را سال‌ها از آزادی،‏ ‏ابتدایی‌ترین حقوق بشر محروم، و با شکنجه‌های قرون‌وسطایی با او و‏ ‏سایر علمای مذهب و رجال آزادیخواه رفتار کند. خیانتکاران به کشور و‏ ‏ملت از سایهٔ مثل شما رجال عدالتخواه میترسند. باید رجال دین و‏ ‏سیاست در بند باشند تا برای اجانب و بستگان آنان هرچه بیشتر راه چپاول‏ ‏بیت المال و ذخائر کشور باز باشد.»

میزان مقبولیت و محوریت منتظری در مبارزه و انقلاب تا‏ ‏آنجا بود که خمینی در زمان تبعید، او را به عنوان نمایندهٔ‏ ‏تام الاختیار خویش در ایران منصوب کرد و در نامه‌ای از وی‏ ‏خواست که بر جریانات بیت او در قم اشراف داشته باشد؛ و دربارهٔ او با تعابیری همچون «فقیه عالیقدر»، «مجاهد بزرگوار»،‏ ‏«حاصل عمر من»، «ذخیرهٔ انقلاب» و «برج بلند اسلام» یاد میکرد و‏ ‏حیثیت او را «واجب المراعات» دانسته و پس از پیروزی انقلاب‏ ‏بسیاری از مسائل فقهی و سیاسی مربوط به قوهٔ قضائیه و وزارتخانه‌ها‏ ‏را به او ارجاع میداد. در پائیز سال ۱۳۵۷ زمانی که آیت‌الله خمینی در نوفل لوشاتو در پاریس به سر می‌برد، آیت‌الله منتظری به پاریس سفر کرد و در خصوص جنبش انقلاب و شکل‌گیری حکومت اسلامی در ایران با خمینی مشورت نموده و دستورهای رهبر انقلاب را دریافت کرد.

پس از انقلاب اسلامی منتظری ریاست خبرگان قانون اساسی را به عهده داشت و در تدوین قانون اساسی جمهوری اسلامی نقش مهمی را ایفا کرد. وی از عوامل کلیدی در گنجاندن اصل ولایت فقیه در قانون اساسی به شمار می‌رود.

در سال ۱۳۶۴ مجلس خبرگان رهبری با نظر به ادامهٔ رهبریت پس از وفات آیت‌الله خمینی تصمیم گرفت آیت‌الله منتظری را به عنوان قائم‌مقام خمینی معرفی و اعلام کند. ولی پس از بروز اختلافات به دلیل انتقادات منتظری بخصوص از اعدام‌های زندانیان در سال ۱۳۶۷ نظر خمینی از قائم‌مقام خویش برگشت و در آخرین نامه‌ای که به خمینی منسوب‏ ‏شده است او را «ساده‌لوح» خوانده و نوشت: «شما پس از این وکیل من نمی‌باشید.»

 

ببین داداشی کسی که درس دین خونده و به مرحله اجتهاد رسیده رو بهش میگن آیت الله

اما بنظر روشنفکرانی مثل شما داداش گلم کسی که اینقد بصیرت نداشت که از گفته رهبرش پیروی کنه رو نباید بهش گفت آیت الله (یعنی نشانه خدا)

اختلافات منتظری با رهبری همینه که منتظری میگه من قائم مقام رهبری بودم پس من باید رهبر میشدم نه آیت الله سیدعلی خامنه ای مدظله العالی. اینم بخاطر بی بصیرتی هستش

منم موافقم

اما سوال دوم و سوم شما

من بخشی از سخنان پیامبر و نقل نکردم. اون چیزی رو که بود گفتم.

اگه شما میگی اشتباهه ، درستش و بگو منم یاد بگیرم.

در پست قبلی گفته بودم ما باید وجه مشترک و هدف مشترک جهان اسلام رو در نظر داشته باشیم و به اختلافات دامن نزنیم. وجه مشترک ما اینه که تمام مسلمانان چه شیعه چه سنی پیامبر و 12 امام ما رو قبول دارن. حالا اینکه بیایم مخالف وحدت باشیم اونم بخاطر اینکه سنی حضرت علی رو بعنوان امام اولشون قبول ندارن کاره منطقی ای نیست. همین که ما زیارت عاشورا میخونیم و قاتلین اهل بیت رو لعن میکنیم کافی. پس لازم نیست داد بزنیم. شما تو دلتم که لعن کنی قاتلین اهل بیت رو خدا میشنوه. من چیزی مبنی بر اینکه اتفاقات سند محکم ندارن نزدم و این برداشت شما بوده


البته من به اعتقادات شخصی شما احترام میذارم. لحنم برادرانه ی وقت ناراحت نشی داداش. مخلصیم

پیامبر صلى الله علیه و آله در مسیر تثبیت همبستگى ایمانى مسلمین مکررا بر این موضوع تاکید فرمود. در بخشى از سخنان حضرت پس از فتح مکه و در مسجدالحرام چنین نقل کردهاند که فرمود: «المسلم اخ المسلم والمسلمون هم ید واحد على من سواهم تتکافوا دمائهم یسعى بذنبهم ادناهم.»

ایجاد چنین حس مشترک دینى و پیوستگى مذهبى واحد بین مؤمنان در کلام زیبایى منسوب به حضرت کاملا مشهور است که: «المؤمنون کنفس واحدة

 

همچون آن یک نور خورشید سما...... صد شود نسبت به صحن خانه ها

لیک یک باشد همه انوارشان....... چون که برگیرى تو دیوار از میان

چون نماند خانه ها را قاعده......... مؤمنان مانند نفس واحده

 


طبقه بندی: اجتماعی، دینی،
[ سه شنبه 8 بهمن 1392 ] [ 01:00 ب.ظ ] [ افسر ارتش مهدویت ] [ نظرات() ]

صالحون ، پاتوق عمارها ، اخبار